KNHS College Tour “Van achteruit!” met Johan Hamminga en Bart Veeze

Op donderdagavond 27 november komt Johan Hamminga naar Ermelo voor de KNHS College Tour “Van achteruit!”, georganiseerd in samenwerking met het KWPN. Tijdens deze leerzame avond staat de correcte opleiding van het jonge dressuurpaard centraal. Hamminga staat bekend om zijn heldere uitleg en praktische benadering, en zal laten zien hoe je een paard werkelijk van achteruit laat ontwikkelen daarbij tot dragen en een goede zelfhouding komt. Tijdens de avond werken onder anderen Bart Veeze en Franka Loos met hun paarden mee aan de KNHS College Tour.

Johan Hamminga is een gerenommeerde Nederlandse dressuurtrainer, bekend om zijn vakmanschap in het opleiden van paarden én ruiters. Als internationaal gewaardeerd instructeur begeleidt hij zowel talentvolle jonge combinaties als gevestigde namen op weg naar hogere niveaus. Deze KNHS College Tour “Van achteruit!” wordt georganiseerd in samenwerking met het KWPN, waar Hamminga jarenlang deel uitmaakte van de Hengstenkeuringscommissie dressuur. Tijdens de avond komen verschillende jonge paarden in de baan, waaronder enkele talenten die eerder uitkwamen in de Pavo Cup of het WK Jonge Dressuurpaarden. Daarmee zal Hamminga illustreren hoe belangrijk een goede basis is voor het verdere opleidingsproces.

Het thema
Het thema ‘Van achteruit!’ ligt Johan na aan het hart en vormt voor hem de kern van correct paardrijden. “Wat je als ruiter aan de voorkant voelt, dat wat zich daar openbaart, komt altijd vanuit de achterhand en het lichaam van het paard,” legt hij uit. “Een paard train je niet door de voorhand op de achterhand te zetten, dan ontstaan er blokkades. Je moet een paard juist ruimte geven aan de voorkant, en van achteruit tot dragen laten komen.”

Bart Veeze
Bart Veeze werkt al lange tijd samen met Hamminga, en zal 27 november met een van zijn jonge talenten in de baan verschijnen. “Johan is er een kei in om paarden mooi van achteruit naar boven en naar de hand toe te laten lopen. Daar werken we altijd naartoe, en helemaal in aanloop naar de Pavo Cup en andere jonge paarden-proeven zetten we vaak samen de puntjes op de ‘i’.”

In het laatste deel van de avond zal Hamminga ook met een verder opgeleid paard demonstreren hoe de juiste basis zich vertaalt in kracht, balans en gedragenheid op hoger niveau.

Combi-ticket
Voor deze KNHS College Tour is het mogelijk om een combi-ticket te bestellen met de eerstvolgende KNHS College Tour. Deze KNHS College Tour staat in het teken van "de basis van succes" met niemand minder dan Hans Peter Minderhoud. 

Praktische informatie:

Datum: Donderdagavond 27 november 2025
Locatie: Nationaal Hippisch Centrum Ermelo
Tijd: 19.30 – 22.30 uur

Entree: € 25,50 voor leden van de KNHS, KWPN, abonnees Hoefslag, Bit & Cap
Entree niet leden: € 34,50

Bestel hier je tickets: KNHS College Tour en Theorie Tours | CM.com Ticketing

Geplaatst op: